PIERWSZA POZNAŃSKA OLIMPIADA DZIECI I MŁODZIEŻY

31 MAJA 2010

31 maja drużyna naszej szkoły wzięła udział w Pierwszej Poznańskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży.

W biegu na 60 metrów pierwsze miejsce zajęła Joanna Dudkowska z czasem 8,69.

W skoku w dal również byliśmy niepokonani. Paula Niemczyk z wynikiem 4,48 zdobyła złoty medal. W biegu na 300 metrów z czasem 1:12,17 trzecie miejsce wywalczyła Maria Effert. Złoty medal w sztafecie szwedzkiej również należy do "Dwudziestki". Z czasem 2:44,52 byliśmy niepokonani. Za nami z czasem 2:46,87 przybiegła drużyna z SP 36, a za nią z czasem 2:49,54 zawodnicy z SP50.

MAMY ZŁOTO W OGÓLNOPOLSKIM FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

W ostatnim tygodniu maja odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. Był on ostatnim etapem zmagań dzieci szkół podstawowych z całej Polski, które przez cały rok szkolny walczyły w eliminacjach miejskich o udział w tych prestiżowych zawodach (są to zawody najwyższej rangi w Polsce w lekkoatletyce dla dzieci szkół podstawowych).

Dzięki świetnej postawie i bardzo dobrym wynikom w finałach miejskich, czterech naszych uczniów wygrało swoje konkurencję w danym roczniku, co otwierało drogę do wielkiego finału w Warszawie.

Zawody te odbyły się w dniach 12-13 czerwca 2010 na stadionie stołecznego Orła Warszawa. Reprezentowali nas: Iga Kosiorek, Asia Dudkowska, Mikołaj Polak       i Adrian Klemczak.

W pierwszym dniu zawodów, przy słonecznej pogodzie, wychowankowie trenera Piotra Dyczko, sprawili ogromną niespodziankę. Cała czwórka zawodników przeszła przez swoje biegi eliminacyjne jak burza, kwalifikując się do ścisłych finałów w swoich konkurencjach, co pozwalało patrzeć z optymizmem na niedzielne biegi finałowe.

Pierwszy z nich odbył się na dystansie 1000 metrów chłopców z rocznika 1999. Po pasjonującym finiszu nasz Mikołaj Polak zajął w nim doskonałe, czwarte miejsce, a do medalu brakowały niecałe dwie sekundy.

W biegu na 300 metrów, Asia Dudkowska (1997) zajęła wysokie siódme miejsce,         a jej koleżanka z rocznika 1999, Iga Kosiorek, wywalczyła również bardzo dobre, siódme miejsce.

Najwięcej emocji spotkało nas w biegu finałowym na 300 metrów chłopców z rocznika 1999, gdzie reprezentował nas młody, lecz ambitny Adrian Klemczak (po eliminacjach był autorem najlepszego czasu). Nie zawiódł! We wspaniałym stylu wygrał swoją konkurencję, deklasując przeciwników i osiągając najlepszy tegoroczny rezultat w swoim roczniku na tym dystansie! Spełnił swoje pierwsze, młodzieńcze marzenie i stanął na najwyższym miejscu podium, odbierając puchar z rąk najszybszego białego człowieka, słynnego Mariana Woronina. Nagrodą za ten wyczyn jest wycieczka do Paryża oraz reprezentowanie Polski na międzynarodowych zawodach, które odbyły się już tydzień później, w sobotę, 19. czerwca, w Warszawie (Adrian poprawił tam swój rekord życiowy na 300 metrów i zdobył brązowy medal międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży).

Warto nadmienić, że wszystkie sukcesy są dopiero początkiem sportowej drogi tych młodych zawodników i liczymy na kontynuację ich pasji i spełnienie kolejnych ambicji.
Trzymamy za nich kciuki i życzymy szczęścia i wytrwałości w drodze na olimpijski szczyt.

MISTRZOSTWA POZNANIA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

14 MAJA 2010

W majowy piątek reprezentantki naszej szkoły w składzie: Paula Niemczyk, Joanna Dudkowska, Zuzanna Fechner, Maria Effert, Paulina Szefler, Monika Tomczyk i Sara Sobańska wzięły udział w Mistrzostwach Poznania w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Po zaciekłych walkach ukończyły rywalizacje ze srebrnym medalem i awansem do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się 26 maja w Lesznie.

SREBRO W MISTRZOSTWACH POZNANIA

W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

22 kwietnia 2010 drużyna w składzie: Hubert Grządzielski, Eryk Frąckowiak, Patryk Szeląg, Patryk Striem, Mikołaj Bieniara, Mikołaj Sołkiewicz, Alan Szerszeniewski, Grzegorz Turczynowski, Szymon Pieta, Jakub Woltman wywalczyła dla naszej szkoły srebrny medal.

W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

W finale Mistrzostw Poznania w Unihokeju Dziewcząt, który odbył się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu reprezentacja naszej szkoły po zaciekłej walce wywalczyła srebrny medal.

UNIHOKEJ DZIEWCZĄT

W dniu 23 marca w przyjaznej nam sali gimnastycznej Gimnazjum nr 24 dziewczęta rozegrały rundę półfinałową w unihokeju. Przeciwniczkami naszego zespołu były drużyny z SP nr 6, SP nr 29 oraz SP nr 60.

Aby zapewnić sobie awans do finału dziewczęta musiały zdobyć co najmniej 4 punkty. Pierwszy zwycięski mecz pozytywnie nastroił zawodniczki 20-tki.
W drugim spotkaniu z groźną drużyną SP nr 29 zdarzył się remis! Za to w trzecim spotkaniu, po zwycięstwie, nie było wątpliwości, że dziewczęta z 20-tki wyszły z grupy jako pierwsze. Pięć zdobytych punktów dały naszemu zespołowi pewne prowadzenie, chociaż szkoda, że zawodniczkom z zaprzyjaźnionej Szkoły nr 6 nie udał się awans do puli finałowej.

Skład zespołu Szkoły Podstawowej nr 20

Joanna Dudkowska, Paulina Janicka.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W poniedziałek, dnia 8 marca, akurat w Święto Kobiet, w G 24 odbył się półfinałowy turniej unihokeja chłopców. Bezpośredni awans do puli finałowej mógł uzyskać tylko zwycięzca grupy. Do walki przystąpiły cztery zespoły. Poza zawodnikami „Dwudziestki” zagrali uczestnicy z SP 45, SP 54 oraz  SP 60.

Zaczęło się od utraty bramki w pierwszym meczu z SP nr 54, ale potem już było lepiej. Nasz zespół zwyciężył 5:2. W następnym spotkaniu, z SP 45 przeciwnicy bardzo szybko zdobyli 2 bramki, ale zawodnicy z 20-tki otrząsnęli się  i natychmiast przystąpili do ataku. Imponujący wynik 11:3 usatysfakcjonował na- szych graczy. Ostatni mecz z drużyną SP nr 60 pomimo nieudanego początku, znów 2 bramki straty, zakończył się zwycięstwem, wynik 9:3.

Zawodnicy naszej szkoły  wygrali półfinał i uzyskali awans do finału miasta Poznania, ale przed finałem czeka ich solidna praca, a zwycięstwo w zmaganiach półfinałowych, to tylko przygrywka do wielkiego finału.