Kronika roku 2013/2014
Kronika roku 2012/2013
Kronika roku 2011/2012
Kronika roku 2010/2011
Kronika roku 2009/2010
Kronika roku 2008/2009
Archiwum wyników
Galeria zdjęć
Najlepszy sportowiec
Program nauczania
Ocenianie
Linki
  Sport w Szkole Podstawowej nr 20

KRONIKA WYDARZEŃ SPORTOWYCH

ROK 2010/2011

 

 ZWYCIĘZCA

VI MIĘDZYNARODOWEGO PUCHARU LEKKOATLETYCZNEGO

Z "DWUDZIESTKI"

 

   18 czerwca 2011

18 czerwca 2011 r. na stadionie "Orzeł" w Warszawie odbył się VI Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. Udzial wzięli reprezentanci 8 państw: ( Polska, Węgry, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy).


Reprezentantem naszego kraju był Mistrz Polski i rekordzista "Czwartków LA"
DANIEL SARNOWSKI.


Tu też nie dał szans rywalom! Wygrał w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 7.89, drugi był Węgier 8.00, a na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Łotwy z wynikiem 8.33.

DANIEL w punktacji generalnej GRAND PRIX otrzymał najwięcej punktów i został nagrodzony jako "NAJSZYBSZY SPRINTER W EUROPIE"

Jestem z Niego bardzo dumna!

Trenerka Anna Andrzejak

 


 

 

 

 

XVII OGÓLNOPOLSKI FINAŁ

CZWARTKÓW LA

             11-12 czerwca 2011

 

W weekend 11-12 czerwca 2011 r. na stadionie "Orzeł"w Warszawie, odbył
się kolejny XVII Ogólnopolski Finał "Czwartków LA".

Zawodnicy startowali  w sześciu konkurencjach: biegi na 60  m, 300m, 600/1000 (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz  rzucie piłeczką palantową. Na starcie stanęło około 3000 zawodników z 70  miast z całej Polski.

 

Naszą szkołę reprezentowali:  

 DANIEL SARNOWSKI - 60 m
 ADRIAN KLEMCZAK - 300 m
 MIKOŁAJ POLAK - 1000 m  

 Na szczególną uwagę zasługuje wynik DANIELA SARNOWSKIEGO, który już w
 eliminacjach jako jedyny zszedł poniżej 8 sek na dystansie 60 m. W finale pokazał "klasę"!!!! Wygrał z wynikiem 7,74. Pobił rekord "Czwartków  LA, który wynosił 7,80 (wcześniej zawody odbywały się na stadionie  AWF`u).
 
 DANIEL SARNOWSKI został Mistrzem Polski i Rekordzistą "Czwartków LA" na
 dystansie 60 m. Miejmy nadzieję, że pójdzie w ślady najszybszego "białego" człowieka
 Mariana Woronina.
 
 Naszą szkołę godnie reprezentowali także:
 ADRIAN KLEMCZAK  na dystansie 300 m osiągnął ładny wynik 47,97(XV m)
 MIKOŁAJ POLAK na dystansie 1000m pobiegł w czasie 3:29,58(XXVIII m.)
 
 Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych
 
 Trenerka
 Anna Andrzejak
 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA
W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

             5 – 6 maja 2011

 

                        W czwartek i piątek 5 - 6 maja, na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, młodzi sportowcy rywalizowali w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych organizowanym przez POSiR, w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie podczas dwudniowych zawodów, oprócz konkurencji biegowych – 60 m i 600 m dziewczęta, 1000 m. chłopcy, rzucali piłeczką palantową oraz skakali w dal.

Nasi reprezentanci wypadli znakomicie:

W kategorii chłopców zwyciężyliśmy!, zdobywając złoty medal i awans do mistrzostw Wielkopolski. Skład drużyny: Daniel Sarnowski, Adrian Borowiak, Adrian Klemczak, Alan Szerszeniawski, Mikołaj Polak, Robert Wojciechowski, drugie miejsce zajęła SP 40 trzecie SP23

Wśród dziewcząt, pierwsze miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 71, druga była SP 51, trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyły nasze dziewczyny! Skład drużyny: Maria Effert, Oliwia Soszyńska, Melodie Daigneau, Iga Kosiorek, Aleksandra Szęfel, Weronika Wawrzyniak.

Gratulujemy !!!

 

 

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI
W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

 9 kwietnia 2010

 

         W sobotę 9 kwietnia 2011 r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych  Biegach Przełajowych. SP 20 w Poznaniu reprezentowali:


1.Daniel Sarnowski kl.V b


2.Mikołaj Polak kl.V b


3.Adrian Klemczak kl.V b


4.Adrian Borowiak kl.VI b.

 

Na starcie stanęło 90 najlepszych biegaczy z województwa wielkopolskiego.
Tytuł wicemistrza województwa wywalczył DANIEL SARNOWSKI, natomiast  Mikołaj Polak zajął 14 miejsce.
Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko i walczyli do ostatnich metrów.

Jestem z Nich bardzo dumna!
 

Trenerka Anna Andrzejak

 


 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W UNIHOKEJU
FINAŁ – dziewczęta

 

   31 marca 2011

            W czwartek 31 marca w SP 78 odbył się FINAŁ Igrzysk Młodzieży Szkolnej (mistrzostwa Poznania szkół podstawowych) w unihokeju dziewcząt. Po miesiącach przygotowań i wielu eliminacjach przyszedł czas na finał i rozdanie medali. Dziewczęta w naszej szkole lubią tę dyscyplinę sportu, toteż na finał pojechała spora 15 osobowa grupa. Awans do finału uzyskały szkoły: SP 5, SP 85, SP 78 – gospodarze i SP 20. W pasjonujących pojedynkach pokonałyśmy SP 5 i SP 78.  Gospodarze w tym dniu byli nie do pokonania, pomagał im dodatkowy zawodnik, jakim były pełne trybuny kibiców. W efekcie zmagań unihokejowych, zdobyłyśmy srebrny medal i tytuł wicemistrzów Poznania.

Skład zespołu:

Dominika Promińska, Anna Bryłka, Weronika Wawrzyniak, Dominika Templewicz, Maria Effert, Melodie Daigneau, Aleksandra Szęfel, Marta Matuszewska, Dominika Olejniczak, Zuzanna Kozikowska, Julia Przybylska, Natalia Banasiak, Zuzanna Jarosz, Weronika Mankiewicz, Julia Janiak

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W WARCABACH

dziewcząt i chłopców

 

  5 marca 2011

 

            Udanym startem w Mistrzostwach Poznania w Warcabach, czworo naszych uczniów zapewniło sobie awans do Mistrzostw Wielkopolski w tej dyscyplinie sportu. Na tej poważnej imprezie nie zawiedli. Oto wyniki: Ola Hildebrand 47, Daria Purol 53, Michał Woźniak 33, Adam Matyjaszczyk 44 .

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W UNIHOKEJU

II ETAP – chłopcy

 

         17 lutego 2011

 

            Pechowo zakończyły się tegoroczne zmagania unihokejowe chłopców. Przed feriami zastały rozesłane faksem informacje o terminie rozgrywek półfinałowych w unihokeju chłopców. Nie widomo dlaczego do naszej szkoły faks ten nie dotarł, lub zaginął. Organizatorzy półfinałów mieli poświadczenie, że faks wysłali. W dzień zawodów organizator zadzwonił do szkoły z informacją, że turniej się rozpoczyna, a nas nie ma, dlaczego ??? Cóż było robić to jedna z naszych koronnych dyscyplin. Zamówiliśmy 2 taksówki i pojechaliśmy w okrojonym składzie na półfinał. Niestety brak wszystkich zawodników i forsujący mecz po meczu, spowodował że zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając jedną bramką. Awans do finału dawało tylko zwycięstwo. Pocieszający jest fakt, że większość zespołu to uczniowie klas 5, którzy w przyszłym roku będą jeszcze reprezentowali naszą szkołę.

             SKŁAD ZESPOŁU:  Krzysztof Kulczak, Michał Ostrowski, Ernest Kędziora, Alan Szerszeniawski, Grzegorz Turczynowski, Jacek Kościelniak

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W UNIHOKEJU

II ETAP – dziewczęta

     

  27 stycznia 2011

           

            W czwartek 27 stycznia w SP 78 odbył się półfinał IMS w unihokeju dziewcząt. Nasze uczennice spisały się w nim znakomicie. Odniosły zwycięstwo pokonując zespoły: SP 6 i 25,  tym samym zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w marcu

SKŁAD ZESPOŁU:
D. Promińska, W. Wawrzyniak, D. Templewicz, D. Olejniczak, A. Bryłka, D. Matuszewska, M. Matuszewska, N. Banasiak, Melodie Daigneau, Aleksandra Szęfel.

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W WARCABACH

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  

26 stycznia 2011

 

            W środę  26 stycznia w G 24 odbyły się FINAŁ Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Warcabach. Przez kilka tygodni w naszej szkole odbywały się eliminacje do tych zawodów. W rezultacie wyłoniono najlepszych. Wśród dziewcząt: Daria Purol, Aleksandra Hildebrand, Mirella Migacz. Wśród chłopców: Michał Woźniak, Adam Matyjaszczyk, Jakub Marciniak.

Reprezentanci spisali się na MEDAL. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców wywalczyła drugie miejsce. Sukcesem zakończyły się również zmagania indywidualne. Daria została wicemistrzynią Poznania, wywalczyła srebrny medal, a Michał zdobył medal brązowy. Pozostali uczniowie również bardzo dobrze: Ola i Adam zajęli 6 miejsca, Mirella miejsce 11, a Kuba 21.

GRATULUJEMY !!!

 

 

  MISTRZOSTWA POZNANIA

W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

       

22 stycznia 2011

           

            W sobotę  22 stycznia w SP 14 odbyły się IMS w szachach drużynowych. Nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Hildebrand, Michał Woźniak, Adam Matyjaszczyk
i Jakub Marciniak zajęła 9 miejsce.

GRATULUJEMY !!!

 

 

WIELKOPOLSKA LIGA UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

FINAŁ

 

12 grudnia 2010

   

            W sobotę 12 grudnia odbył się finał WLU, który dla naszych dziewcząt zakończył się pomyślnie. W zaciętej rywalizacji wykazały się dużą ambicją i sercem do gry, ostatecznie zajęły III miejsce, zdobywając brązowy medal

SKŁADY ZESPOŁU:

Dziewczęta: D. Promińska, W. Wawrzyniak, D. Templewicz, Z. Kozikowska, D. Olejniczak, A. Bryłka, D. Matuszewska, N. Banasiak, J. Janiak.

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

 MISTRZOSTWA POZNANIA W BADMINTONIE

FINAŁ chłopców

 

   7 grudnia 2010

 

            Finał Mistrzostw Poznania w Badmintonie Chłopców odbył się w SP 29. Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Ostrowski, Jakub Marciniak i Ernest Kędziora. Po pasjonujących pojedynkach, gdzie prawie wszystkie trzeba było grać po 5 setów, nasi chłopcy ulegli pozostałym szkołom. Wyniki finału: I miejsce SP 29, II –SP 82, III –SP 18, IV –SP 20.  

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W BADMINTONIE

FINAŁ dziewcząt

 

  8 grudnia 2010

 

            Byliśmy gospodarzami FINAŁU Mistrzostw Poznania w badmintonie dziewcząt. Finał rozegrany został 8 grudnia, a udział w nim wzięły uczennice z czterech szkół: SP 18, SP 78, SP 82, SP 20. Nasze reprezentantki w składzie: Julia Kłoda, Weronika Wawrzyniak i Ola Radomska (rez) dzielnie zniosły finałowy stres, stoczyły wyrównane pojedynki z reprezentantkami pozostałych szkół. W rezultacie uległy tylko uczennicom SP 82, zajęły 2 miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Poznania.

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W UNIHOKEJU

I ETAP

 

 30 listopada 2010

 

             I etap Mistrzostw Poznania w Unihokeju zarówno dla dziewczat, jak i chłopców odbył się w G 24. Nasze drużyny bez problemu uzyskały awans do dalszych rozgrywek półfinałowych.

SKŁADY ZESPOŁÓW:

Dziewczęta: J. Kłoda, W. Wawrzyniak, D. Templewicz, Z. Kozikowska, D. Olejniczak, A. Bryłka, D. Matuszewska, D.Pural, N. Banasiak, J. Janiak.

Chłopcy: K. Kulczak, D. Nowak, E. Kędziora, M. Ostrowski, J. Fronczak, G. Turczynowski, A. Szerszeniawski, R. Wojciechowski, J. Kościelniak.

GRATULUJEMY !!!

 

 

WIELKOPOLSKA LIGA UNIHOKEJA

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

II TURNIEJ

 

  20 listopada 2010

 

            W sobotę 20 listopada odbył się II turniej z cyklu WLU. W I spotkaniu dziewczęta zajęły II miejsce i walczyły o utrzymanie go i awans do finału, chłopcy natomiast po I turnieju  byli na III miejscu, więc walczyli o przeskoczenie jednej drużyny i wejście do puli finałowej. Dziewczęta „dowiozły” II miejsce do końca i tym samym awansowały do finału, chłopcy po pasjonujących pojedynkach nie zdołali wygrać z wymagającymi rywalami. Ostatecznie zajęli III miejsce

SKŁADY ZESPOŁÓW:

Dziewczęta: J. Kłoda, W. Wawrzyniak, D. Templewicz, Z. Kozikowska, D. Olejniczak, A. Bryłka, D. Matuszewska, D.Pural, N. Banasiak, J. Janiak.

Chłopcy: K. Kulczak, E. Kedziora, M. Ostrowski, J. Fronczak, P.Banasiak, G. Turczynowski, A. Szerszeniawski, R. Wojciechowski, J. Kościelniak.

GRATULUJEMY !!!

 

 

 MISTRZOSTWA POZNANIA W SZACHACH

 

 20 listopada 2010

 

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Indywidualnych odbyły się 20 listopada w SP 14. Wyniki naszych reprezentantów: Aleksandra Hildebrand miejsce 14, Adam Matyjaszczyk 41, Jakub Marciniak 46, Michał Woźniak 52.

GRATULUJEMY !!!

 

 

 

TURNIEJ UNIHOKEJA Z OKAZJI

„DNIA NIEPODLEGŁOŚCI”

 

16 listopada 2010

 

             W Gimnazjum 24 odbył się towarzyski turniej unihokeja, dla szkół podstawowych,
z okazji Święta Niepodległości. Zaproszono 5 szkół: SP19, SP20, SP82, SP50, SP85. Formuła gry była bardzo ciekawa, w każdym zespole na boisku musiały znaleźć się 2 dziewczynki. Nasze uczennice bardzo dobrze grają w unihokeja, toteż ze składem nie było problemu. Wygraliśmy wszystkie spotkania, zajmując I miejsce w turnieju.

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA W BADMINTONIE

dziewcząt i chłopców I i II ETAP

 

  5 i 22 listopada 2010

 

             Byliśmy gospodarzami eliminacyjnego turnieju badmintona, w ramach mistrzostw Poznania, zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta w składzie: Julia Kłoda, Weronika Wawrzyniak i Ola Radomska (rez) stoczyły pojedynki z reprezentantkami SP 60
i 14 . Natomiast chłopcy w składzie: Michał Ostrowski, Jakub Marciniak i Ernest Kędziora zmierzyli się z uczniami szkół: 14 i 3. Nasze zespoły okazały się najlepsze, zwyciężyły
i uzyskały awans do kolejnego etapu: dziewczęta do półfinału, chłopcy do finału.

            II etap – półfinał dziewcząt odbył się również u nas w szkole 22 listopada. Dziewczęta spotkały się z zawodniczkami ze szkół 18 i 29, po wyrównanej walce odniosły zwycięstwo i awansowały do ścisłej czwórki finałowej.

GRATULUJEMY!!!

 

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada 2010

 

             Jak co roku wystartowaliśmy w biegu osiedlowym organizowanym przez TG „Sokół” z okazji Święta Niepodległości. W kategorii dziewcząt zajęliśmy dwa pierwsze miejsca, zwyciężyła Dominika Matuszewska, druga była jej siostra Marta. Natomiast w kategorii chłopców zwyciężył Mikołaj Polak.

GRATULUJEMY!!!

 

 

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

W BIEGACH NA ORIENTACJĘ

 

23 października 2010

 

            W sobotę 23 października w Poznaniu na Cytadeli odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach na Orientację. Była to bardzo duża impreza biegowa, w każdej konkurencji wzięło udział ponad 100 zawodników. Na dobry wynik w tej konkurencji składają się bieg, czytanie mapy i orientacja w terenie. Wyniki naszych uczniów:

Adrian Borowiak-38, Alan Szerszeniawski-41, Mikołaj Polak-60

Dominika Promińska-47, Agnieszka Marciniak-68, Weronika Wawrzyniak - nkl.

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

MISTRZOSTWA POZNANIA

W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

15 października 2010

 

            W piątek 15 października 2010, nad Maltą odbyły się Mistrzostwa Poznania
w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wystartowało 38 uczniów naszej szkoły
w czterech kategoriach. Najlepiej spisali się chłopcy z klasy sportowej Mikołaj Polak zwyciężył w swojej konkurencji, a Daniel Sarnowski był drugi. Mamy zatem MISTRZA
i WICEMISTRZA Poznania. Czworo uczniów zakwalifikowało się do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w kwietniu, są to wymienieni wcześniej Mikołaj i Daniel oraz Adrian Klemczak, który był 6 i  Adrian Borowiak, który zajął 7 miejsce.

Pozostałe wyniki:

Dziewczęta rocznik 1999 i młodsze; M. Halek-37, D. Promińska-42, A. Marciniak-53, N.Tyczewska-55, P. Hałas 77, L. Broda-84, A. Przybysz-86, M. Migacz-88, D. Słomińska-97 (wystartowało 147 dziewcząt).

Dziewczęta rocznik 1998; M Dudek-47 (wystartowało 107 dziewcząt).

Chłopcy rocznik 1999 i młodsi; M. Polak-1, D. Sarnowski-2, A. Klemczak-6, A. Oses-21, M. Siwczak-23, F. Kwiatkowski-60, D. Kachel-62, J. Górny-68, R. Barański-76, A. Smoczyk-77, A. Miłoszewski-92, D.Locicha-109, O. Machota-123, D. Gałek-131 (wystartowało 137 chłopcy).

Chłopcy rocznik 1998;A. Borowiak-7, A. Szerszeniawski-58, J. Kościelniak-107 (137)

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

WIELKOPOLSKA LIGA UNIHOKEJA
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
 

 

9 października 2010

 

            W sobotę 9 października odbyła się WLU. W skład systemu ligi wchodzą dwa turnieje, w których gramy systemem „każdy z każdym w 3 rejonach. Dwa pierwsze miejsca kwalifikują się do FINAŁU. Zgłosiliśmy do udziału zespół dziewcząt i chłopców. W I spotkaniu dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy III.

SKŁADY ZESPOŁÓW:

Dziewczęta: J. Kłoda, W. Wawrzyniak, D. Templewicz, Z. Kozikowska, D. Olejniczak, A. Bryłka, D. Matuszewska, D.Pural, N. Banasiak, J. Janiak.

Chłopcy: E. Kedziora, M. Ostrowski, J. Fronczak, P.Banasiak, A. Szerszeniawski

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

  POZNAŃ MARATON – „ W Drodze do Maratonu”
BIEGI MŁODZIEŻOWE

   

9 października 2010

 

             W sobotę 9 października odbyła się największa impreza biegowa w Polsce – Poznań Maraton. Maratonowi towarzyszyły biegi młodzieżowe, w których nie zabrakło również naszych uczniów. Najlepiej spisał się: Mikołaj Polak.

W każdym biegu startowało blisko 200 osób.

GRATULUJEMY!!!

 

   

MISTRZOSTWA POZNANIA

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

29 września 2010

 

             W piękny słoneczny dzień odbył się nad Maltą, na „Polanie Harcerzy” finał Mistrzostw Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach  wystartowały 32 szkoły z Poznania. Każda reprezentacyjna sztafeta składała się z 5 dziewczynek i 5 chłopców. Każdy miał do pokonania dystans 800 metrów. Sztafeta nasza po wyrównanej walce przybiegła na 5 miejscu i zakwalifikowała się do mistrzostw Wielkopolski.

SKŁAD SZTAFETY:

1.      Olejniczak Dominika

2.      Matuszewska Marta

3.      Wawrzyniak Weronika

4.      Halek Martyna

5.      Matuszewska Marta

6.      Polak Mikołaj

7.      Borowiak Adrian

8.      Markiewicz Marcel

9.      Szerszeniawski Alan

10.  Gołembowski Marcin

 

GRATULUJEMY !!!

 

„BIEG Z KLASĄ”

 

26 września 2010

          

  Nasi uczniowie wzięli udział w „pomarańczowym Biegu z klasą”

SKŁAD REPREZENTZCJI:

Mikołaj Polak, Filip Kwiatkowski, Radosław Barański, Jakub Górny, Adrian Klemczak, Oskar Machota, Artur Miłoszewski, Alan Szerszeniawski, Marcin Siwczak.

 

GRATULUJEMY !!!

 

 

© Magdalena Krzyżańska Design by Szablony.Maniak.Pl.